Grapa Resort
+48 507 191 834
Atrakcje w naszej okolicy

W okolicy

Malowniczo usytuowana Białka Tatrzańska to niesamowity punkt wypadowy. Ze względu na położenie w sąsiedztwie kilku krain geograficznych  oferuje przyjezdnym feerię krajobrazów i atrakcji rekreacyjnych oraz sportowych. 

Bogactwo górskich krajobrazów

Położony w okolicy Rezerwat Przełom Białki idealnie nadaje się na piesze spacery w pięknej okolicy i w towarzystwie monumentalnych skał. W tym charakterystycznym kręcono m.in. słynnego Janosika i film pt. Karol - Papież, który pozostał człowiekiem. 

Białka Tatrzańska to świetna baza wypadowa nie tylko w Tatry - rzut kamieniem dzieli to miejsce od Pienińskiego Parku Narodowego (29 km), który zachwyca pieszymi szlakami oraz możliwością spróbowania raftingu, spływu kajakowego i spływu tratwą z Flisakami malowniczym Dunajcem. Na miłośników zabytków i historii czekają tu także 2 zamki, usytuowane po przeciwnych brzegach Zalewu Czorsztyńskiego: Zamek w Niedzicy oraz ruiny Zamku w Czorsztynie - wszystko to w odległości zaledwie ok. 25 km. 

W pobliżu Resortu znajduje się także Spisz, które rozległe łąki zachwycają o każdej porze roku - można podziwiać z nich strzeliste tatrzańskie wierzchołki, ale także okoliczne pasma górskie - wspomniane już Pieniny, ale także Gorce. Na terenie tych ostatnich gór utworzony został Gorczański Park Narodowy (23 km), który czeka na turystów z bogatą siecią szlaków pieszych, konnych i rowerowych.

Bliskość Nowego Targu (12 km) pozwala na doświadczenie lotów widokowych, a przejście graniczne w Łysej Polanie (18 km) sprawia, że z łatwością można odwiedzić największe tatrzańskie jezioro - Morskie Oko lub wybrać się na spacer Chodnikiem Koronami Drzew (Słowacja, Bachledova Dolina, 25 km)

Dla aktywnych i nie tylko - najważniejsze atrakcje w Białce Tatrzańskiej

Białka Tatrzańska słynie z bliskości stoków narciarskich. Najpopularniejsze i najbliżej położone od Resortu wyciągi to U Kuruca (1 km) i Kotelnica Białczańska (2,5 km). Nieco dalej położone to:

Idealnym miejscem uzupełniającym letni lub zimowy wypoczynek są pobliskie termy:

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...